Przeskocz do treści

Konie w aranżacji wnętrz

Wielcy i bogaci szejkowie uwielbiają wspaniałe, majestatyczne konie, w których żyłach płynie niebieska krew. Konie czystej krwi arabskiej są uważane za kwintesencję piękna tego gatunku. Są inteligentne, życzliwe, przywiązane do człowieka i bardzo wrażliwe. Mimo, iż bardzo temperamentne, jednak zawsze posłuszne. Bardzo wytrzymałe, niewymagające w hodowli i niezrównane w galopie. Na Półwyspie Arabskim pojawiły się ponad 2500 lat temu co oznacza, że jest to najstarsza na świecie rasa hodowanych obecnie koni. Nic więc dziwnego, że zarówno ich właściciele jak i miłośnicy zwierząt pragną choć namiastkę tej końskiej wyjątkowości przenieść poza stadninę.

Motyw konia we współczesnej aranżacji wnętrz może pojawić się zarówno na obrazach, fototapetach, rzeźbach czy przedmiotach użytku codziennego. Często nowoczesny design bardzo mile nas zaskakuje - figurka konia jako podpórka do książek, koński łeb jako podstawa lampy stołowej czy też motyw konia na serwetkach stołowych. Możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele.

Takich niespotykanych przedmiotów warto szukać na różnych aukcjach internetowych, w antykwariatach lub nowoczesnych salonach z bibelotami do wystroju wnętrz, a na pewno uda się upolować coś naprawdę wyjątkowego.